Junior Cup draws

The draws for the Boys and Girls Junior Cup have been made. Matches scheduled for Saturday, 26 June.

 

Home

Away

Date

Time

13s Cup

Quinns FC (NPL)

Stirling Lions SC (NPL)

26/06/2021

8am

13s Cup

Armadale SC (NPL)

Fremantle City (SDV 1) / Carramar Shamrock Rovers FC (Div 1)

26/06/2021

8am

13s Cup

Perth Glory (NPL)

Ellenbrook United FC (NPL)

26/06/2021

8am

13s Cup

Joondalup City FC (NPL)

MUM FC (NPL)

26/06/2021

8am

13s Cup

Sorrento FC (NPL)

Lynwood United (Div 2)

26/06/2021

8am

13s Cup

Stirling Lions (Div 2)

Subiaco AFC (NPL)

26/06/2021

8am

13s Cup

Morley-Windmills (NDV 2)

ECU Joondalup SC (NPL)

26/06/2021

8am

13s Cup

Perth Saints  (Div 1)

Perth SC (NPL)

26/06/2021

8am

         
 

Home

Away

Date

Time

14s Cup

ECU Joondalup SC (NPL)

Joondalup City FC (NPL)

26/06/2021

9am

14s Cup

Fremantle City FC (NPL)

Forrestfield United FC (NPL)

26/06/2021

9am

14s Cup

Perth SC (NPL)

Canning City FC (Div 1)

26/06/2021

9am

14s Cup

Olympic Kingsway (DV2)

Perth Glory (NPL)

26/06/2021

9am

14s Cup

Perth SC (Div 1)

MUM FC (NPL)

26/06/2021

9am

14s Cup

Subiaco AFC (NPL)

Bayswater City SC (NPL)

26/06/2021

9am

14s Cup

MUM FC (Div 2)

Sorrento FC (NPL)

26/06/2021

9am

14s Cup

MUM FC (Div 1)

South West Phoenix FC (NPL)

26/06/2021

9am

         
 

Home

Away

Date

Time

15s Cup

Subiaco AFC (NPL) / Joondalup United FC (NPL)

Perth Glory (NPL)

26/06/2021

10am

15s Cup

Subiaco AFC (Div 1) / Rockingham City FC (NPL)

Perth SC (NPL)

26/06/2021

10am

15s Cup

Sorrento FC (NPL) / Quinns FC (NPL)

Warnbro Strikers SC (Div 2)

26/06/2021

10am

15s Cup

Bayswater City SC (NPL)

ECU Joondalup SC (NPL)

26/06/2021

10am

15s Cup

Sorrento FC (Div 1)

Ellenbrook United FC (NPL)

26/06/2021

10am

15s Cup

MUM FC (Div 2)

Mandurah City FC (NPL)

26/06/2021

10am

15s Cup

Inglewood United SC (NPL) / Carramar Shamrock Rovers FC (Div 1)

Joondalup City FC (NPL)

26/06/2021

10am

15s Cup

Forrestfield United FC (Div 2)

Armadale SC (NPL) / Balcatta FC (NPL)

26/06/2021

10am

         
 

Home

Away

Date

Time

16s Cup

Cockburn City SC (NPL)

Curtin Uni FC (Div 2)

26/06/2021

11am

16s Cup

Joondalup City FC (NPL)

Noranda City (DV 2)

26/06/2021

11am

16s Cup

Balcatta FC (NPL)

Floreat Athena FC (NPL)

26/06/2021

11am

16s Cup

ECU Joondalup SC (NPL)

MUM FC (NPL)

26/06/2021

11am

16s Cup

Joondalup City FC (Div 2)

Quinns FC (NPL)

26/06/2021

11am

16s Cup

Subiaco AFC (NPL)

Perth SC (NPL)

26/06/2021

11am

16s Cup

Sorrento FC (NPL)

Bayswater City SC (NPL)

26/06/2021

11am

16s Cup

Forrestfield United FC (NPL)

Ellenbrook United FC (NPL)

26/06/2021

11am

         
 

Home

Away

Date

Time

18s Cup

Joondalup City FC (Div 5)

Aubin Grove United FC (Div 2)

26/06/2021

12pm

18s Cup

Yanchep United FC (Div 1)

Port Kennedy SC (Div 3)

26/06/2021

12pm

18s Cup

Subiaco AFC (Div 2)

Aubin Grove United FC (Div 5)

26/06/2021

12pm

18s Cup

Gwelup Croatia SC (Div 1)

Hamersley Rovers JFC (Div 5)

26/06/2021

12pm

18s Cup

Woodvale FC (Div 1)

Woodvale FC (Div 4)

26/06/2021

12pm

18s Cup

Joondalup City FC (Div 3)

Rockingham City FC (Div 2)

26/06/2021

12pm

18s Cup

Warnbro Strikers SC (Div 4)

Ellenbrook United FC (Div 1) / Perth SC (Div 1)

26/06/2021

12pm

18s Cup

MUM FC (Div 2)

Western Knights (DV 2) / Kingsley Westside (Div 2)

26/06/2021

12pm

         
 

Home

Away

Date

Time

14s Girls Cup

UWA Nedlands FC (Gold) (Div 2)

Perth SC (Div1)

26/06/2021

9am

14s Girls Cup

Carramar Shamrock Rovers (Div 2)

Gosnells City FC (Div 3)

26/06/2021

9am

14s Girls Cup

Rockingham United FC (Div 2)

Forrestfield United FC (Div 3)

26/06/2021

9am

14s Girls Cup

MUM FC (Div 1)

Northern Redbacks Womens SC (Div 1)

26/06/2021

9am

14s Girls Cup

Carramar Shamrock Rovers FC (Div 1)

Lynwood United FC (Div 2)

26/06/2021

9am

14s Girls Cup

Joondalup City FC (Div 2)

Hamersley Rovers Junior FC (Div 2)

26/06/2021

9am

14s Girls Cup

Kingsley Westside FC (Div 1)

Perth Saints (Div 1)

26/06/2021

9am

14s Girls Cup

Fremantle City FC (Div1)

Aubin Grove United FC (Div 3)

26/06/2021

9am

         
 

Home

Away

Date

Time

16s Girls Cup

Fremantle City FC (White) (Div 2)

Ellenbrook United FC (Div 1)

26/06/2021

11am

16s Girls Cup

Kingsley Westside FC (Div 1)

Hamersley Rovers JFC (White) (Div 2)

26/06/2021

11am

16s Girls Cup

Gosnells City Football Club (Div 1)

Woodvale FC (Div 2)

26/06/2021

11am

16s Girls Cup

Baldivis SC (Div 2)

North Beach SC (Div 1)

26/06/2021

11am

16s Girls Cup

Fremantle City FC (Div 1)

BYE

-

-

16s Girls Cup

Balcatta FC (Div 1)

Northern Redbacks SC (Div 1)

26/06/2021

11am

16s Girls Cup

UWA Nedlands FC (Div 1)

Perth Soccer Club Inc (Div 1)

26/06/2021

11am

16s Girls Cup

MUM FC (Div 2)

BYE

-

-

 

Junior cup draws
Joondalup City defeated Perth Glory 3-2 on Saturday in the 16s Cup. Photo by Robbie Anderson